دوره های آموزشی شاغلان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی

rasool
13 مهر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دوره های آموزشی شاغلان روابط عمومی

دوره های آموزشی شاغلان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی

اداری‌ها- دستگاه‌های اجرایی کشور به برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی بر اساس شیوه ابلاغی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف شدند.

به گزارش مجله اداری‌ها، به منظور رشد و تعالی حرفه‌ای مدیران و کارشناسان روابط عمومی و تربیت افراد توانمند، ماهر، پاسخگو، تحولی و متعهد نسبت به انجام مأموریت‌های دستگاه، دوره‌های آموزشی جدید با همکاری دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی دولت طراحی و ابلاغ شد.

بر اساس بخشنامه مذکور این دوره‌ها در زمره آموزش‌های شغلی مصوب و الزامی بوده و دستگاه‌ها اجرایی باید نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای آن‌ها در چارچوب نظام آموزش کارمندان دولت، اقدام کنند. همچنین در صورتی که دستگاه‌های اجرایی بنا به ضرورت و ماهیت فعالیت در هر دستگاه بخواهند دوره‌های آموزشی دیگری را غیر از دوره‌های ابلاغی، برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی برنامه‌ریزی و اجرا کنند، باید قبل از اجرا، عناوین و محتوای دوره‌ها را به تأیید این سازمان برسانند.

برای ارزیابی مشارکت‌کنندگان در دوره‌ها ترکیبی از ارزیابی دانشی با استفاده از انواع آزمون‌های کتبی اعم از تشریحی، چندگزینه‌ای و استدلال محور، خودارزیابی و ارزیابی عملکردی شامل: کار عملی، ارزیابی در محل کار، ارائه گزارش و طرح‌های پژوهشی، مطالعه موردی، ارزیابی در محیط‌های شبیه‌سازی شده با استفاده از آزمون‌های ساختارمند، استفاده خواهد شد.

همچنین اثربخشی دوره‌ها، سطح واکنش افراد به دوره، میزان یادگیری آن‌ها، میزان انتقال موارد آموخته شده توسط افراد به محل کار و بررسی میزان اثری که برنامه در ارائه خدمات و تحول حوزه روابط عمومی دستگاه خواهد داشت، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. مجریان آموزش مکلفند میزان اثربخشی هر یک از دوره‌های اجراشده را براساس الگوی مذکور مورد بررسی قرار داده و نتایج آن را طی گزارشی جامع به سازمان اداری و استخدامی کشور و دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت ارسال کنند.

بر این اساس دوره‌های موضوع این بخشنامه جایگزین دوره‌های آموزشی رشته‌های شغلی کارشناس و کاردان روابط‌عمومی موضوع بخشنامه شماره ۱۸۰۳/۴۷۸۶۱ تاریخ ۲۴/۰۳/۱۳۸۵ می‌شود و دوره‌های مورد اشاره از ابتدای سال ۱۴۰۳ اعتبار ندارند.

دوره های آموزشی شاغلان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت از ابلاغ برنامه آموزشی رشد و تعالی مشاغل روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد.

احسان صالحی در این زمینه گفت: برنامه آموزشی مشاغل روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی پس از ۱۷ سال بازنگری و در ۳۵ عنوان و ۵۷۸ ساعت طراحی شده است.

وی با قدردانی از اهتمام و همکاری حوزه معاونت نیروی انسانی و امور جذب، بکارگیری و رشد سازمان اداری و استخدامی کشور اظهارداشت: عناوین دوره ها در کارگروه آموزش دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت توسط تعدادی از استادان و مدرسان دانشگاه‌ها و مشارکت جمعی از پیشکسوتان حوزه روابط‌عمومی‌ها تهیه و به سازمان اداری و استخدامی ارایه شده است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت افزود: برنامه آموزشی رشد و تعالی حرفه‌ای متصدیان مشاغل روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی برای سطوح مدیریتی و کارشناسی طراحی شده است و در این برنامه پیامدهای کلی مورد انتظار پس از شرکت در هر دوره آموزشی تدوین و ابلاغ شده است.

صالحی ابراز امیدواری کرد با توجه به تحولات عرصه رسانه و انتظارات از حوزه اطلاع‌رسانی دولت، دوره‌های آموزشی منجر به ارتقاء مهارت‌ها و منشا تحول در عملکردهای اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی شود.

دانلود دوره‌های آموزشی شغل کارشناس و کاردان روابط عمومی

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.